x تبلیغات
شیوه محاسبه مالیات

شیوه محاسبه مالیات

شیوه محاسبه مالیات

 همه و همه تنها بخشی از مواردی است که تمام شرکتهای کوچک و بزرگ و حتی بعضی از مشاغل و کسب و کارها باید در طول یک سال مالی انجام دهند.

اگر تمام این امور مالی کامل و بدون نقص انجام نشود نهایتا مالیات ها و جرایم مالیاتی سرسام آوری به شرکت و اشخاص تحمیل خواهد شد که به هیچ عنوان قابل تحمل نیست … اظهارنامه مالیاتی
عدم اطلاع مدیران از راهکارهای قانونی تعدیل هزینه های مالیاتی اغلب ایشان را به مسیرهای جبران ناپذیری نیل می دهد که موجب ضرر و زیانهای بزرگتری خواهد شد. کارشناسان مشاوره مالیاتی در تمام مراحل ضمن ارائه ی راهکارهای قانونی شما را برای نیل به اهدافتان راهنمایی خواهند کرد.

بدیهی است سپردن این موارد به خبرگان متعهد در این حرفه استرس ناشی از بی نظمی در امور حسابداری و عدم آگاهی در امور مالیاتی را از بین برده و باعث می شود که مدیران و یا صاحبان مشاغل با خاطری آسوده به انجام امور و فعالیت های اقتصادی و کسب و کار خود بپردازند
کارشناسان  امور حسابداری با سابقه در ارائه ی خدمات حسابداری، به صورت رایگان به تمامی شرکت ها و اشخاص مشاوره مالی و مالیاتی میدهند و شما میتوانید کلیه ی امور مالی و حسابداری خود را با خیالی آسوده و مطمئن به با تجریبه ترین های حسابداری ایران بسپارید.

مالیاتی

 

مالیات در ایران به دو شکل کلی محاسبه میگردد . ۱ به صورت خود اظهاری ۲- علی الرأس محاسبه می گردد. در روش اول  خوداظهاری شخص حقیقی یا حقوقی با مشاوره مالیاتی نسبت در آمد خود را به سازمان مالیاتی اعلام  می کند که چه مقدار درآمد داشته و چه مقدار باید مالیات پرداخت نماید بی آنکه ممیزین و کارشناسان سازمان امور مالیاتی در محاسبه و دریافت مالیات، دخالت قابل توجهی داشته باشند. برای این منظور اظهارنامه مالیاتی تکمیل کرده که شامل کل درآمدها و کل هزینه و استهلاک و حقوق کارمندان و …می باشد و پس از کسر معافیت مالیاتی ، مبلغ مالیات سالیانه نیز محاسبه می گردد .

کارشناسان سازمان امور مالیاتی در زمینه تنظیم اظهارنامه مالیاتی نیز به شرط صحت مطالب و کامل بودن مدارک و عدم تخلف از قوانین ثبت دفاتر و اظهارنامه و … آن را مورد پذیرش قرارداده و با توجه به آن مالیات محاسبه شده را دریافت می نماید . در صورت عدم پذیرش اظهارنامه مالیاتی و یا عدم ارایه اظهارنامه مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ، ممیز مربوطه به صورت علی الرأس مالیات را محاسبه نموده و به مودی اعلام می نماید و نظر ممیز و کارشناس سازمان امور مالیاتی ملاک پرداخت مالیات می باشد .

اظهارنامه مالیاتی :کارنامه مالی یک سال کاری شرکت یا شخص که جهت محاسبه مالیات به سازمان امور مالیاتی ارایه می گردد را اظهارنامه مالیاتی می نامند. معمولا انجام امور مالی، مشاوره مالیاتی و حسابداری شرکت ها و موسسات و اشخاص یکی از دغدغه های اصلی مدیران مشاغل و اشخاص می باشد و تخصص ما رفع این دغدغه ها برای مدیران و صاحبان کسب و کار است.

 

شیوه محاسبه مالیات و نکات مربوط به اظهارنامه

با توجه به قانون مالیات های مستقیم، مالیات در ایران به دو صورت علی الراس و خوداظهاری از مودیان مالیاتی (اظهارنامه مالیاتی) دریافت می شود. حین مشاوره مالی در شیوه مالیات علی الراس مامورین اداره مالیات نسبت به بررسی شواهد و مدارک مربوط به هر یک از کسب و کار ها و معاملات صورت گرفته توسط آنها می پردازند و در نهایت با توجه به دستاورد هایی که از اطلاعات موجود به دست آورده اند نسبت به تعیین میزان مالیات برای مودی مالیاتی اقدام می کنند.

در روش خوداظهاری، مودی مالیاتی خود با توجه به اطلاعاتی که از فعالیت کسب و کار خود دارد نسبت به تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی مربوطه اقدام می نماید. در صورت ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودی مالیاتی، او خود اعلام می دارد که در سال مالی گذشته چه فعالیت هایی را انجام داده، چقدر سود و یا زیان دیده است و در نهایت با بررسی های صورت گرفته نسبت به تعیین مالیات باتوجه به اظهارنامه مالیاتی ارسالی توسط مودی مالیاتی اقدام می شود.

 

 

برچسب‌ها: ,
بایگانی
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 3
بازدید دیروز : 7
بازدید هفته گذشته : 10
بازدید ماه گذشته : 200
بازدید سال گذشته : 1031
کل بازدید : 2141