x تبلیغات
چرخه حسابداری

چرخه حسابداری

معامله را شناسایی کنید. سپس مشخص کنید که چه نوع معامله ای ممکن است باشد. به عنوان مثال می توان به خرید کالاها از تأمین کنندگان ، فروش محصولات به مشتریان

چرخه حسابداری

 

 انواع معاملات:

  1. اولین نوع معامله اطمینان از این است که ورودی های معکوس دوره قبل در واقع معکوس شده اند.
  2. گروه دوم شامل مراحلی است که برای ثبت معاملات فردی در سوابق حسابداری مورد نیاز است.
  3. گروه سوم پردازش پایان دوره است که برای بستن دفاتر و تهیه صورتهای مالی لازم است.

بعد از بررسی نوع معاملات حال  سه قسمت از فرآیند حسابداری  را بررسی خواهیم کرد.

 

شروع پردازش دوره

باید قبول کنیم که همه معاملات تعیین شده به عنوان ورودی های معکوس یک فرایند حسابداری در دوره های گذشته در واقع معکوس شده اند. با این کار اطمینان حاصل می شود که معاملات در دوره فعلی دو بار ثبت نشده اند. این معاملات معمولاً به عنوان ورودی های معکوس در نرم افزار حسابداری پرچم گذاری می شوند ، بنابراین برگشت باید به صورت خودکار انجام شود. با این وجود ، حساب ها را در ابتدای دوره فرایند حسابداری بررسی کنید تا معکوس ها را تأیید کنید. اگر یک پرچم معکوس در نرم افزار حسابداری تنظیم نشده باشد ، ورودی باید با استفاده از یک ورودی دفتر روزنامه  جدید به صورت دستی معکوس شود.

 

 

چرخه حسابداری

چرخه حسابداری

 

معاملات فردی

مراحل مورد نیاز برای معاملات فردی در فرآیند حسابداری عبارتند از::

 

یک :

معامله را شناسایی کنید. سپس مشخص کنید که چه نوع معامله ای ممکن است باشد. به عنوان مثال می توان به خرید کالاها از تأمین کنندگان ، فروش محصولات به مشتریان ، پرداخت حقوق کارمندان و ثبت رسید وجه نقد از مشتریان اشاره کرد.

 

نکته مهم :

تهیه سند غالباً برای شروع معامله یک سند تجاری تهیه یا شناسایی می شود ، مانند فاکتور به مشتری یا فاکتور به  تأمین کننده کالا

 

دوم  :

حساب ها را شناسایی کنید. هر معامله تجاری در یک حساب در پایگاه داده حسابداری مانند حساب درآمد ، هزینه ، دارایی ، بدهی یا حساب سهامداران سهام ثبت می شود. مشخص کنید که از کدام حساب ها برای ثبت معامله استفاده می شود.

 

سوم :

ثبت معامله معامله را در سیستم حسابداری وارد کنید. این کار یا با ثبت در ژورنال و یا با یک فرم معاملات آنلاین بصورت آنلاین انجام می شود (مانند این مورد برای ثبت رسیدهای نقدی در برابر حسابهای باز دریافتنی). در حالت دوم ، معامله اطلاعات ثبت را در مجموعه حسابهای از پیش تعیین شده (که می تواند جایگزین شود) تشکیل می دهد.

این چهار مرحله بخشی از فرآیند حسابداری است که برای ثبت معاملات فردی در سوابق حسابداری استفاده می شود.

برچسب‌ها: ,
بایگانی
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 6
بازدید دیروز : 7
بازدید هفته گذشته : 13
بازدید ماه گذشته : 203
بازدید سال گذشته : 1034
کل بازدید : 2144